Kanalisatsiooni ummistuste likvideerimine

image

Pipe OÜ pakub oma kliendile kanalisatsiooni ummistuste likvideerimise teenus.

Kanalisatsiooni ummistustuste likvideerimiseks on kasutab meie ettevõtte kahte erinevat moodust.

Eelistatuim moodus on survepesuga, kuna siis mehaaniliste vigastuste oht torustikule kõige väiksem.

Kuigi teatud sorti ummistusi on survepesuga keeruline likvideerida, ning selleks puhuks on meil olemas trossiga seade (Rothenberger R600), mis tõttu ukski ummistus ei jää likvideerimata. Peale ummistuse kõrvaldamist pakume oma kliendile võimalust kontrollida kaameraga üle, et torustik oleks tõepoolest puhas ning et ei esineks vigu, mis võiks põhjustada uue ummistuse.


Kasulik INFO!

informatsioon võetud : https://tallinnavesi.ee/sotsiaalne-vastutus/kampaaniad/sanitaarpolitsei-ara-tee-troppi/

Ära tee troppi!

Tualettpotti võib visata ainult WC-paberit. Mistahes muude jäätmete potti viskamine võib tuua kaasa ummistuse või suisa keskkonnareostuse. Seetõttu panustame elanike teadlikkuse suurendamisesse tualetikultuuri teemadel.


MÜÜDID!

1-Tualetid ei ole omavahel ühenduses!

Siiski ei tule inimesed tavaliselt selle peale, et kogu kanalisatsioonitorustik on omavahel ühendatud. Ummistus ei pruugi ohustada ainult selle tekitajat, vaid hoopis tervet korterelamut või koguni tervet majade gruppi.

2- Mina olen oma tualetis boss!

Kuigi korteri tualeti eest vastutab selle omanik isikuliselt, siis kanalisatsioonitorud on korterelamutes ühised ning nende eest vastutavad kõik korteriomanikud ühiselt.

3- Iga ummistus saab korda!

Ummistuste kõrvaldamise taga on reaalsed töömehed, kes raske töö ja vaevaga meie kanalisatsioone ummistustest puhastavad. Tihti kulub ummistuste leidmise ja nende kõrvaldamise peale suures koguses aega ja resursse, mida kõike saaks vältida, kui reostaksime torustikke vähem sinna sobimatute esemetega. Kahjuks pole võimalik ära hoida kõiki ummistusi, sest kanalisatsioon on meie kõigi ühisvara. Tähtis on ummistusi vältida, mitte reageerida alles siis, kui ummistus juba tekkinud on. Torusid ei tasu reostada ka kõige väiksemate sobimatute esemetega, sest väikestest objektidest võib ajapikku moodustuda suurem tropp, mis kanalisatsiooni ära ummistab.

4-WC-potti võib kõike panna!

Olgu see siis hügieenivahend või riknenud toit – kõike võib ilma ühegi mureta WC potist alla lasta. Ei või! Tegelikult peaks sellised asjad ära sorteerima ja panema prügikasti.

Mida ei tohi WC-potti visata?

- Vatitikke. Vatitikud ei lahustu vees, vaid lagunevad laiali vatikiududeks ja plastmasspulkadeks. Nendest omakorda moodustub koos reovees leiduva rasvaga suur ummistav kogum.

- Hügieenisidemeid. Hügieenisidemed on mõeldud vedeliku enda sees hoidmiseks ja need ei lahustu vees. Hügieenisidemed paisuvad ja tekitavad ummistusi.

- Meigieemalduspatju. Meigieemalduspadjad koosnevad vatikiududest. Vees olles padjakesed lagunevad ning tekkinud kiud hulbivad ja ühinevad suurteks kogumiteks.

- Mähkmeid. Mähkmed on loodud koguma vedelikke enda sisse. Need ei lahustu vees ning paisuvad ja tekitavad kanalisatsioonis palju pahandust.

- Tampoone. Tampoonid ei lahustu vees, vaid paisuvad. Tampoonid on ühed sagedasemad ummistuste tekitajad.

- Kilekotte. Plastikkotid on väga ohtlikud, sest need on veekeskkonnas väga vastupidavad ja lagunematud.

- Kommipabereid. Märgasid kommipabereid kokku mätsides saaks ehitada terveid losse ja kindlusi. Kanalisatsioonitorustikus ühinevad need rasvaga ja tekitavad suuri ummistusi.

- Pakendeid. Vaid kaduvväike arv pakendeid on valmistatud vees lahustuma.

- Plastikesemeid. Plastik säilib veekeskkonnas väga kaua! Halva kokkusattumuse tõttu võib ka väikesest plastikkorgist saada ummistuse tekitaja.

- Juuksekarvu. Kuigi üksiku juuksekarva potti viskamine tundub ohutu, siis suurtes kogustes muutuvad juuksekarvad hirmuäratavalt ohtlikuks ummistusi tekitavaks materjaliks.

- Kondoome. Ummistunud torudes tekitavad need palju pahandust. Viska kasutatud kondoom alati prügikasti.

- Ravimeid. Ravimid küll enamasti lahustuvad vees, kuid tekitavad siiski kontrollimatuid tulemusi, sest keegi meist ei tea, milliseid liitlasi nad omale reoveest leiavad.

- Luid. Kondid lagunevad torustikes väga aeglaselt ja võivad sinna takerduda.

- Muid toidujäätmeid. Toidus sisalduv rasv tekitab torudesse raskesti läbitavaid troppe.

- Närimiskummi. Närimiskumm on siiski kumm ja vees ei lahustu. Närimiskumm ühildub vees leiduva rasva, juuksekarvade ja muu sodiga ning võib moodustada ummistuse.

- Vanu kemikaale. Kemikaalid võivad mõjuda halvasti torudele ja kinnituda toruseintele.

- Kohvipaksu. Kohvipaks sisaldab rasva ja kinnitub toruseintele.

informatsioon võetud : https://tallinnavesi.ee/sotsiaalne-vastutus/kampaaniad/sanitaarpolitsei-ara-tee-troppi/

Pipe OÜ

Reg nr: 14898849

info@santehnikaekspert.ee

Töötame : E-R 8.00-18.00,
L-P kokkuleppel.

Kontakt: 53886262